Selecționate

U-17 / PRELIMINARIILE CE 2019 - Ziua 1 (video)

News Details
Text

În perioada 25 – 31 octombrie naţionala de juniori U-17 a Moldovei participă în cadrul primului tur preliminar al Campionatului European, ediţia 2019.

UEFA a încredinţat ţării noastre organizarea mini-turneului la care mai evoluează Belgia, Grecia și Letonia.

PRELIMINARIILE CE U-17
EDIȚIA 2018-2019
Grupa 12
 Loc Echipă Meciuri V E Î Golaveraj Puncte
 1 BELGIA 1 1 0 0 1-0 3
 2 GRECIA 1 0 1 0 1-1 1
 3 LETONIA 1 0 1 0 1-1 1
 4 MOLDOVA 1 0 0 1 0-1 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Joi, 25 octombrie
Letonia - Grecia Orhei, CSR 1-1
Belgia - Moldova CPSM, Vadul lui Vodă 1-0
Duminică, 28 octombrie
Grecia - Moldova CPSM, Vadul lui Vodă 15-00
Belgia - Letonia Orhei, CSR 15-00
Miercuri, 31 octombrie
Moldova - Letonia CPSM, Vadul lui Vodă 13-00
Grecia - Belgia Orhei, CSR 13-00
Video
Video
Text

În scopul pregătirii pentru acest turneu antrenorul Alexandru Guzun a convocat jucătorii:

PORTARI
Silviu ȘMALENIA 09.12.2002 Zimbru Chișinău
Alexei SAMOILENCO 06.03.2002 Sheriff Tiraspol
FUNDAŞI
Mihai DOLGHI 08.07.2002 Zimbru Chișinău
Cristian ISTRATE 31.01.2002 Zimbru Chișinău
Vladislav ZAVALIȘCA 30.01.2003 Zimbru Chișinău
Doru CALESTRU 15.11.2002 Dacia-Buiucani Chișinău
Vicu BULMAGA 05.07.2003 Dacia-Buiucani Chișinău
Ion BORȘ 25.07.2002 Zaria Bălți
Daniil ZAPOROJANU 02.10.2002 Sheriff Tiraspol
Ionuț CIOBANU 30.01.2002 Stadlau (Austria)
Iurie IOVU 06.07.2002 Cagliari (Italia)
MIJLOCAŞI
Sergiu GAȚMANIUC 09.02.2002 Dacia-Buiucani Chișinău
Nichita PICUS 13.09.2002 Sheriff Tiraspol
Nichita COVALI 07.09.2002 Sheriff Tiraspol
Daniel DANU 26.08.2002 Zaria Bălți
Petru GHERMAN 09.05.2002 Zaria Bălți
ATACANŢI
Ilie GHIDERMAN 03.08.2002 Zimbru Chișinău
Nicu NAMALOVAN 28.01.2002 Dacia-Buiucani Chișinău
Gheorghe GONDIU 05.03.2002 Real Succes Chișinău
Petru POPESCU 01.03.2002 Sf.Gheorghe-Voran Suruceni
Antrenor principal: Alexandru Guzun

 

Vă prezentăm declarațiile antrenorului Alexandru Guzun despre așteptările sale de la acest turneu oficial.

Video