Selecționate

U-17 / Preliminariile CE 2017 - Ziua 3

News Details
Text

În perioada 23 – 28 septembrie naţionala de juniori U-17 a Moldovei a participat în cadrul primului tur preliminar al Campionatului European, ediţia 2016/2017. UEFA a încredinţat ţării noastre organizarea mini-turneului la care au mai evoluat Rusia, Letonia şi Bosnia şi Herţegovina.

Letonia U-17 – Moldova U-17 2-0
Marcator: Tālbergs (4), Toņiševs (79)

Letonia: Rūdolfs Soloha, Roberts Veips, Kirils Frolovs, Kirils Lušņickis, Iļja Korotkovs (Ričards Šauers, 80+1), Kaspars Kokins, Bogdans Samoilovs, Matīss Zēģele, Raens Tālbergs (Dmitrijs Zelenkovs, 65), Kristers Lūsiņš (Romans Saļkovskis, 54), Maksims Toņiševs
Rezerve: Vladlens Fiļčenkovs, Kristaps Mednis, Kristers Tobers, Ņikita Skļarenko
Antrenor: Igors Stepanovs

Moldova: Cristian Apostolachi, Ioan-Călin Revenco, Eduard Ciornîi, Daniel Dumbravanu, Alexandru Osipov, Nichita Coputerco (Constantin Brînza, 61), Grigore Coșcodan (Vlad-Vladimir Șobraneschi, 70), Alexandr Cuzmenco, Vasili Stefu, Daniel Mîrzac, Valentin Țîganescu (Lucian Anghel, 41)
Rezerve: Antonis-Ovidiu Popovici, Vladimir Covcenco, Andrei Conohov, Alexandru Dubniuc
Antrenor: Alexandru Guzun

Arbitru: Zbynek Proske, asistenți: Radek Kotik (ambii, Cehia), Victor Skitte, al 4-lea oficial: Anders Poulsen (ambii, Danemarca), Observator și Delegat UEFA: Peter Jones (Anglia)

Cartonașe galbene: Kokins (22), Veips (47), Dumbravanu (47)

Text
PRELIMINARIILE CE U-17
EDIȚIA 2016-2017
Grupa 1
 Loc Echipă Meciuri V E Î Golaveraj Puncte
 1 RUSIA 3 3 0 0 8-1 9
 2 BOSNIA 3 2 0 1 5-2 6
 3 LETONIA 3 1 0 2 2-4 3
 4 MOLDOVA 3 0 0 3 0-8 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Vineri, 23 septembrie 2016
Bosnia şi Herţegovina - Letonia Orhei, CSR 3-0
Moldova - Rusia Zimbru, terenul 2, natural 0-5
Duminică, 25 septembrie 2016
Bosnia şi Herţegovina - Moldova Zimbru, terenul 2, natural 1-0
Rusia - Letonia Orhei, CSR 1-0
Miercuri, 28 septembrie 2016
Rusia - Bosnia şi Herţegovina Orhei, CSR 2-1
Letonia - Moldova Zimbru, terenul 2, natural 2-0
Video