Selecționate

U-17 / Preliminariile CE 2017 - Ziua 2

News Details
Text

În perioada 23 – 28 septembrie naţionala de juniori U-17 a Moldovei participă în cadrul primului tur preliminar al Campionatului European, ediţia 2016/2017. UEFA a încredinţat ţării noastre organizarea mini-turneului la care vor mai evolua Rusia, Letonia şi Bosnia şi Herţegovina.

Bosnia-Herțegovina U-17 – Moldova U-17 1-0
Marcator: Omerovic (28)

Bosnia: Jasmin Kršić, Enio Zilić, Dobrica Tegeltija, Rijad Sadiku, Jusuf Gazibegovic, Stefan Santrač, Miralem Ramić (Džani Salčin, 41), Milan Šikanjić (Denis Kahrimanović, 80), Eldin Omerović, Armin Imamović, Milan Savić (Domagoj Marušić, 41)
Rezerve: Matej Perković, Ahmed Hasanović, Abdulah Džafo, Igor Savić
Antrenor: Sakib Malkocevic

Moldova: Cristian Apostolachi, Ioan-Călin Revenco, Eduard Ciornîi, Daniel Dumbravanu, Constantin Brînza (Vlad-Vladimir Șobraneschi, 75), Alexandru Osipov, Nichita Coputerco, Grigore Coșcodan (Lucian Anghel, 67), Alexandr Cuzmenco, Vasili Stefu, Daniel Mîrzac
Rezerve: Antonis-Ovidiu Popovici, Vladimir Covcenco, Andrei Conohov, Alexandru Dubniuc, Valentin Țîganescu
Antrenor: Alexandru Guzun

Arbitru: Dominik Ouschan, asistenți: Stefan Gamper (ambii, Austria), Radek Kotik, al 4-lea oficial: Zbynek Proske (ambii, Cehia), Observator UEFA: Peter Jones (Anglia), Delegat UEFA: Richard Havrilla (Slovacia)

Cartonașe galbene: Osipov (27), Coputerco (40+3), Revenco (61), Șobraneschi (80)

Text
PRELIMINARIILE CE U-17
EDIȚIA 2016-2017
Grupa 1
 Loc Echipă Meciuri V E Î Golaveraj Puncte
 1 RUSIA 2 2 0 0 6-0 6
 2 BOSNIA 2 2 0 0 4-0 6
 3 LETONIA 2 0 0 2 0-4 0
 4 MOLDOVA 2 0 0 2 0-6 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Vineri, 23 septembrie 2016
Bosnia şi Herţegovina - Letonia Orhei, CSR 3-0
Moldova - Rusia Zimbru, terenul 2, natural 0-5
Duminică, 25 septembrie 2016
Bosnia şi Herţegovina - Moldova Zimbru, terenul 2, natural 1-0
Rusia - Letonia Orhei, CSR 1-0
Miercuri, 28 septembrie 2016
Rusia - Bosnia şi Herţegovina Orhei, CSR 16-00
Letonia - Moldova Zimbru, terenul 2, natural 16-00
Video