Selecționate

U-17 / Preliminariile CE 2017 - Ziua 1

News Details
Text

În perioada 23 – 28 septembrie naţionala de juniori U-17 a Moldovei participă în cadrul primului tur preliminar al Campionatului European, ediţia 2016/2017.

UEFA a încredinţat ţării noastre organizarea mini-turneului la care vor mai evolua Rusia, Letonia şi Bosnia şi Herţegovina.

Moldova U-17 – Rusia U-17 0-5
Marcatori: Mironov (2), Ageev (31, 63), Kolesnichenko (58), Karapuzov (72)

Moldova: Cristian Apostolachi, Ioan-Călin Revenco, Eduard Ciornîi, Daniel Dumbravanu, Vladimir Covcenco (Daniel Mîrzac, 65), Alexandru Osipov, Nichita Coputerco, Grigore Coșcodan, Alexandr Cuzmenco, Vasili Stefu, Valentin Țîganescu (Constantin Brînza, 41)
Rezerve: Antonis-Ovidiu Popovici, Andrei Conohov, Alexandru Dubniuc, Lucian Anghel, Vlad-Vladimir Șobraneschi
Antrenor: Alexandru Guzun

Rusia: David Sangare, Nail Umiarov, Vladimir Moskvichev, Aleksandr Mikhailov, Dmitrii Mitroga, Alexey Mironov (Mikhail Ignatov, 41), Kirill Kolesnichenko, Dmitrii Zavarukhin, Semen Radostev (Vladislav Karapuzov, 67), Ilia Skrobotov, Mikhail Ageev
Rezerve: Anton Shitov, Danil Stepanov, Georgy Chelidze, Daniil Lopatin, Dmitry Velikorodnyy
Antrenor: Dmitri Ulyanov

Arbitru: Zbynek Proske, asistenți: Radek Kotik (ambii, Cehia), Stefan Gamper, al 4-lea oficial: Dominik Ouschan (ambii, Austria), Observator UEFA: Haim Jakov (Israel), Delegat UEFA: Richard Havrilla (Slovacia)

Cartonașe galbene: Mikhailov (51), Coșcodan (59)

Text

 

PRELIMINARIILE CE U-17
EDIȚIA 2016-2017
Grupa 1

 LocEchipăMeciuriVEÎGolaverajPuncte 1RUSIA11005-03 2BOSNIA11003-03 3LETONIA10010-30 4MOLDOVA10010-50PROGRAMUL MECIURILORVineri, 23 septembrie 2016Bosnia şi Herţegovina - LetoniaOrhei, CSR3-0Moldova - RusiaZimbru, terenul 2, natural0-5Duminică, 25 septembrie 2016Bosnia şi Herţegovina - MoldovaZimbru, terenul 2, natural16-00Rusia - LetoniaOrhei, CSR16-00Miercuri, 28 septembrie 2016Rusia - Bosnia şi HerţegovinaOrhei, CSR16-00Letonia - MoldovaZimbru, terenul 2, natural16-00

Video