Selecționate

U-17 / Moldova - Polonia 1-3 (video)

News Details
Text

Moldova U-17 – Polonia U-17 1-3
Marcatori:
Namalovan (43) - Dudziński  (6), Biegański (40), Seweryn (62)

Moldova: Silviu Şmalenia, Doru Calestru (Cristian Bețivu, 41), Iurie Iovu (Daniil Zaporojan, 74), Cristian Istrati (Maxim Golovatîi, 74), Mihai Dolghi, Ionuț Ciobanu, Lucian Botnari (Sergiu Carabelnicov, 41), Sergiu Gaţmaniuc (Alexandru Baciu, 41), Nicu Namalovan (Gheorghe Gondiu, 69), Daniel Danu, Ilie Ghiderman (Ion Borș, 59)
Rezerve: Dumitru Gabura
Antrenor: Alexandru Guzun

Polonia: Kacper Bieszczad, Nikodem Niski (Jakub Iskra, 41), Łukasz Seweryn (Arkadiusz Baran, 79), Łukasz Bejger, Jan Biegański, Jakub Kamiński (Paolo Boffano, 71), Nathan Wahlig (Jerzy Munik, 41), Daniel Dudziński (Kamil Lukoszek, 71), Nicola Zalewski (Krystian Rybicki, 60), Daniel Szelągowski (Marcel Wędrychowski, 60), Oskar Krzyżak
Rezerve: Hubert Idasiak, Filip Marchwiński
Antrenor: Przemysław Małecki

Arbitru: Igor Boșca, asistenți: Eugen Ursu, Vadim Roșca, al 4-lea oficial: Vasile Berladean (toți, Moldova)

Cartonaș galben: Biegański (50)


Cartonaș roșu: Krzyżak (12)

15 martie. Vadul lui Vodă, stadionul CPSM. Spectatori: 200

Image
Video
Text

În perspectiva pregătirii către preliminariile Campionatului European, naționala de juniori U-17 a Moldovei va disputa pe 15 și 17 martie două meciuri amicale internaționale cu reprezentativa similară a Poloniei. 

Ambele partide vor avea loc stadionul CPSM de la Vadul lui Vodă cu începere de la ora 12-00 și vor fi transmise în direct de site-ul nostru.

Pentru aceste meciuri selecţionerul Alexandru Guzun a convocat următorii jucători cu anul nașterii 2002 și 2003:

Portari: Silviu Şmalenia (Zimbru Chişinău), Dumitru Gabura (Real Succes Chișinău)

Fundaşi: Mihai Dolghi, Iurie Iovu, Cristian Istrati (toţi, Zimbru Chişinău), Nicu Namalovan, Doru Calestru, Cristian Bețivu (toți, CSCT Buiucani-Dacia Chişinău), Petru Gherman, Ion Borș (ambii, ŞSSF Bălţi), Daniil Zaporojan (Sheriff Tiraspol), Ionuț Ciobanu (Stadlan Viena, Austria)

Mijlocaşi: Alexandru Baciu, Ilie Ghiderman (ambii, Zimbru Chişinău), Daniel Danu, Maxim Golovatîi (ambii, ŞSSF Bălţi), Sergiu Gaţmaniuc (CSCT Buiucani-Dacia Chişinău),

Atacanţi: Sergiu Carabelnicov (Zimbru Chişinău), Gheorghe Gondiu (Real Succes Chișinău), Lucian Botnari (Regal Sport, România)