Selecționate

Naționala U-15 / Meci amical (video)

News Details
Text

Moldova U-15 – Moldova (sel. regională) U-15 1-0
Marcator:
Andrițchi (79)

Moldova: Andrei Filipov, Roman Scurtul, Danila Ichim, Dumitru Iuroș, Vladislav Zavalișca, Nicolae Stegărescu, Cristian Dani, Pavel Cucereavenco, Nichita Holodov, Sergiu Corabelnicov, Victor Bulmaga
Au mai jucat: Cezar Roșca, Gabriel Holban, Igor Lavrinciuc, Dumitru Pogreban, Cătălin Andrițchi, Daniel Dosca, Semion Figheli, Corneliu Staver, Tudor Butucel
Antrenor: Ion Testemițanu

Moldova (sel. regională): Cristian Vieru, Daniel Dînga, Vasile Vlas, Rodion Gonța, Ivan Rîlischi, Cristian Chiperi, Marin Iachim, Sorin Chele, Radislav Urecheanu, Nicolae Moraru, Alexandru Vlas
Au mai jucat: Maxim Gonța, Roman Bejan, Alexei Serebrian, Artiom Elțov, Gheorghi Radov, Petru Chistol, Denis Maximov, Rostislav Garganciuc, Daniel Castraveț, Sergiu Dînga, Maxim Brumari
Antrenor: Petru Lesnic

Arbitru: Vasile Berladean (Florești), asistenți: Ghenadie Lisița (Taraclia), Alexandru Sajin (Chișinău)

25 februarie 2018. Vadul lui Vodă. Stadionul CPSM. Meci amical. Spectatori: 100.

Image
Video
Text

Naționala de juniori U-15 a Moldovei efectuează zilele acestea un cantonament la Centrul de Pregătire al Selecționatelor Moldovei de la Vadul lui Vodă. Stagiul se va încheia duminică, 25 februarie, cu un meci de verificare împotriva selecționatei regionale U-15. Partida va începe la ora 14-00.

În acest cantonament, selecționerul Ion Testemițanu a convocat următorii jucători de la echipele Sheriff Tiraspol, Zimbru Chişinău, CSCT Buiucani-Dacia Chișinău anul nașterii 2003:

Portari: Andrei Filipov (Sheriff Tiraspol), Cezar Roșca (CSCT Buiucani-Dacia Chișinău)

Fundași: Vladislav Zavalișca, Dorin Hodonoagă, Cristian Dani (toți, Zimbru Chișinău), Danila Ichim (Sheriff Tiraspol), Gabriel Holban, Roman Bejan (ambii, CSCT Buiucani-Dacia Chișinău)

Mijlocași: Nicolae Stegărescu, Cătălin Andrițchi, Igor Lavrinciuc (toți, Zimbru Chișinău), Dumitru Iuroș, Nichita Holodov, Pavel Cucereavenco, Roman Scurtul, Andrei Arabadji, Dumitru Pograban (toți, Sheriff Tiraspol), Semion Figheli, Tudor Butucel, Corneliu Staver, Victor Bulmaga (toți, CSCT Buiucani-Dacia Chișinău)

Atacanți: Sergiu Corabelnicov (Zimbru Chișinău), Daniel Dosca (CSCT Buiucani-Dacia Chișinău)
 
De partea cealaltă, la selecționata regională au fost convocați jucătorii:
Portari: Maxim Gonța (Real Succes Chișinău), Cristian Vieru (Atletico-Spicul Bălți)

Fundași: Sergiu Dînga, Daniel Dînga (ambii, CFŞS Orhei-Milsami), Rodion Gonța (Atletico-Spicul Bălți), Vasile Vlas (Petrocub-Hîncești), Daniel Castraveț (Real Succes Chișinău), Ivan Rîlischi (ȘS Ocnița)

Mijlocași: Cristian Chiperi, Sorin Chele, Marin Iachim, Nicolae Moraru (toți, Real Succes Chișinău), Rostislav Garganciuc, Alexei Serebrian (ambii, ȘS Ocnița), Maxim Brumari (Atletico-Spicul Bălți), Artiom Elțov (Narubai Rîbnița), Gheorghi Radov (ȘS Comrat-Maiak), Denis Maximov (FC Cahul-2005)

Atacanți: Alexandru Vlas, Petru Chistol (ambii, Petrocub-Hîncești), Radislav Urechianu (ȘS Briceni)