Selecționate

Moldova U-19 - Zimbru-2 2-2 / Video

News Details
Text

Moldova U-19 – Zimbru-2 Chișinău 2-2
Marcatori:
Carastoian (3), Berco (45) – Rusnac (27), Ahdi (84)

În minutul 20, Andronachi a ratat un penalty

Moldova: Vladislav Butuc, Gheorghe Suciu, Maxim Cojocaru (Denis Furtuna, 65), Ion Mamaliga, Evgheni Berco (Nichita Iuraşco, 65), Andrei Calac (Vsevolod Nihaev, 65), Vladimir Grigorişin (Ion Postica, 65), Ion Angheluţa (Vladislav Boico, 65), Vadim Dijinari (Igor Chiperi, 65), Artiom Carastoian (Radu Scoarţă, 65), Nichita Andronachi (Victor Bogaciuc, 65)
Rezervă: Victor Straistari
Antrenor: Oleg Fistican

Zimbru-2: Gheorghe Grușca, Vadim Bobrov (Valentin Chișcă, 46), Călin Chirilov (Vadim Bejenari, 46), Ion Nicolăescu, Midat Galbayev (Vlad Botezat, 60), Daniel Adam (Dan Garbuz, 60), Tudor Iapără (Shady Ahdi, 46), Maxim Pleșca (Andrei Rusnac, 22), Alexei Ciopa (Cătălin Baciu, 46), Igor Grițco (Nichita Murovanîi, 46), Marin Popescu (Vasile Bîrnaz, 46)
Antrenor: Eric Ococo

Arbitri: Valeriu Minciună, Eugen Ursu, Ghenadie Lisița
Avertizat: Adam (23)

Image
Video
Text

În perspectiva pregătirii către Preliminariile Campionatului European, selecţionata de juniori U-19 a Moldovei efectuează în aceste zile un cantonament la CPSM de la Vadul lui Vodă.

La finalul stagiului, echipa antrenată de Oleg Fistican va disputa două meciuri de verificare cu formaţiile Zimbru-2 Chişinău (16 mai) şi Petrocub-Hînceşti (17 mai). Ambele partide vor începe de la ora 17-00 și vor fi transmise în direct de site-ul nostru.

La acest cantonament au fost convocaţi următorii jucători:
Portari: Victor Straistari (Real-Succes Chişinău), Vladislav Butuc (Zimbru Chişinău)

Fundaşi: Denis Furtuna, Ion Angheluţa (ambii, Zimbru Chişinău), Igor Chiperi, Vadim Dijinari, Vladislav Boico, Evgheni Berco (toţi, Sheriff Tiraspol), Gheorghe Suciu (Dacia Chişinău), Maxim Cojocaru (Fundacio CE Jupiter, Spania)

Mijlocaşi: Radu Scoarţă, Victor Bogaciuc, Ion Postica (toţi, Zimbru Chişinău), Vsevolod Nihaev (Sheriff Tiraspol), Vladimir Grigorişin (Zaria Bălţi), Nichita Andronachi (Bologna, Italia)

Atacanţi: Nichita Iuraşco (Zimbru Chişinău), Ion Mamaliga (CSCT Buiucani-Dacia Chişinău), Andrei Calac (Gagauziya Oguzsport Comrat), Artiom Carastoian (FC Cahul-2005)