Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. Geotermal 5 4 1 0 20-8 13
2. Avântul Nimoreni 5 4 0 1 24-13 12
3. Poliproject 5 3 2 0 29-11 11
4. Viișoara Speia 5 2 1 2 19-11 7
5. Codru Orhei 6 2 0 4 12-24 6
6. Grătiești 6 1 0 5 14-37 3
7. Classic Chișinău 4 0 0 4 5-19 0
PROGRAMUL MECIURILOR
Etapa I
1 transferat Viișoara - Classic      
2 26.04 Poliproject - Grătiești 12-3 Sireți 18-00
3 26.04 Avîntul - Codru 7-2 Nimoreni 18-00
4   Geotermal - liberă      
Etapa II
5 03.05 Codru - Geotermal 0-3 Chiperceni 18-00
6 06.05 Grătiești - Avîntul 3-6 Nimoreni 12-00
7 03.05 Viișoara - Poliproject 2-2 Speia 18-00
8   Classic - liberă      
Etapa III
9 24.05 Poliproject - Classic 5-1 Sireți 18-00
10 28.06 Avîntul - Viișoara 3-2 Nimoreni 19-00
11 10.05 Geotermal - Grătiești 6-3 UTM 19-00
12   Codru - liberă      
Etapa IV
13 31.05 Classic - Codru 2-4    
14 31.05 Viișoara - Geotermal 1-3 Speia 19-00
15 transferat Poliproject - Avîntul      
16   Grătiești - liberă      
Etapa V
17 07.06 Avîntul - Classic 7-1 Nimoreni 19-00
18 10.06 Geotermal - Poliproject 3-3 UTM 10-00
19 07.06 Codru - Grătiești 3-0 Chiperceni 19-00
20   Viișoara - liberă      
Etapa VI
21 19.06 Classic - Grătiești 1-3 Nimoreni 18-30
22 14.06 Viișoara - Codru 5-1 Speia 19-00
23 14.06 Geotermal - Avîntul 5-1 UTM 19-00
24   Poliproject - liberă      
Etapa VII
25   Geotermal - Classic      
26 21.06 Codru - Poliproject 2-7 Chiperceni 19-00
27 17.05 Grătiești - Viișoara 2-9 Speia 19-00
28   Avîntul - liberă      

 

Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. Avântul Nimoreni 4 4 0 0 19-12 12
2. Codru Orhei 4 2 0 2 10-11 6
3. Moldpresa Grup 4 2 0 2 9-13 6
4. Classic Chișinău 4 1 0 3 20-17 3
5. Stels Chișinău 4 1 0 3 17-22 3
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
Etapa I
1 28.01.2018 Codru - Classic 3-2 Joma Arena 10-00
2 28.01.2018 Avântul - Moldpresa Grup 2-0 Joma Arena 11-00
3   Stels - liberă      
Etapa II
4 04.02.2018 Moldpresa Grup - Classic 5-4 Joma Arena 10-00
5 04.02.2018 Stels - Avântul 6-8 Joma Arena 11-00
6   Codru - liberă      
Etapa III
7 11.02.2018 Classic - Stels 9-3 Joma Arena 10-00
8 11.02.2018 Codru - Moldpresa Grup 2-3 Joma Arena 11-00
9   Avântul - liberă      
Etapa IV
10 18.02.2018 Codru - Stels 4-3 Joma Arena 10-00
11 18.02.2018 Avântul - Classic 6-5 Joma Arena 11-00
12   Moldpresa Grup - liberă      
Etapa V
13 25.02.2018 Moldpresa Grup - Stels 1-5 Joma Arena 10-00
14 25.02.2018 Avântul - Codru 3-1 Joma Arena 11-00
15   Classic - liberă      
Semifinale  
16 04.03.2018 Moldpresa Grup - Codru 1-5 Joma Arena 10-00
17 04.03.2018 Classic - Avântul 3-4 Joma Arena 11-00
Finale  
18 11.03.2018 Locul 3: Moldpresa Grup - Classic 3-2 Joma Arena 10-00
19 11.03.2018 Locul 1: Codru - Avântul 0-6 Joma Arena 11-00