Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. Sheriff 12 7 3 2 29-9 24
2. Sfîntul Gheorghe 12 6 5 1 27-11 23
3. Petrocub-Hînceşti 12 5 4 3 20-12 19
4. Zimbru 12 6 1 5 24-17 19
5. Speranța 12 5 2 5 22-25 17
6. Zaria 12 2 5 5 17-26 11
7. Milsami 12 2 5 5 19-26 11
8. Dinamo-Auto 12 2 1 9 9-39 7
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 02.04.2018 FC Sheriff TR - FC Petrocub-Hîncești TR 3-0 Tiraspol, CS Sheriff, Manej 13-00
2 02.04.2018 FC Milsami TR - FC Zimbru TR 5-3 Chișinău, Joma Arena, t.s. 12-00
3 02.04.2018 FC Sfîntul Gh. TR - FC Dinamo-Auto TR 5-1 Chișinău, Real Succes, t.s 15-00
4 02.04.2018 CSF Speranța TR - FC Zaria TR 7-1 Nisporeni, t.s. 15-00
Etapa II
5 06.04.2018 FC Sheriff TR - CSF Speranța TR 4-0 Tiraspol, CS Sheriff, Manej 13-00
6 06.04.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Zaria TR 2-2 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 16-00
7 06.04.2018 FC Zimbru TR - FC Sfîntul Gheorghe TR 3-0 Chişinău, s.Zimbru, t.s 11-00
8 06.04.2018 FC Petrocub-Hîncești TR - FC Milsami TR 1-1 Sărata Galbenă, t.natural 16-00
Etapa III
9 13.04.2018 FC Milsami TR - FC Sheriff TR 1-0 Chișinău, Joma Arena, t.s. 12:00
10 13.04.2018 FC Sfîntul Gh. TR - FC Petrocub-Hîn. TR 1-1 Suruceni, stad.sătesc 16:00
11 13.04.2018 FC Zaria TR - FC Zimbru TR 1-2 Chişinău, s.Zimbru, t.s 12:00
12 13.04.2018 CSF Speranța TR - FC Dinamo-Auto TR 5-0 Cricova, t.s. 16:00
18.04.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/4
Etapa IV
13 23.04.2018 FC Sheriff TR - FC Dinamo-Auto TR 1-0 Tiraspol, CS Sheriff 16:00
14 23.04.2018 FC Zimbru TR - CSF Speranța TR 4-0 Chişinău, st.Zimbru, t.s 13:00
15 23.04.2018 FC Petrocub-Hîncești TR - FC Zaria TR 1-1 Hîncești, st.orășenesc 14:00
16 23.04.2018 FC Milsami TR - FC Sfîntul Gheorghe TR 1-4 Chișinău, Joma Arena, t.s. 12:00
Etapa V
17 29.04.2018 FC Speranța TR - FC Petrocub-Hîncești TR 3-2 Cricova, t.s. 17:00
18 29.04.2018 FC Zaria TR - FC Milsami TR 2-0 Bălți, stad.orășenesc 17:00
19 30.04.2018 FC Sfîntul Gheorghe TR - FC Sheriff TR 0-0 Suruceni, stad.sătesc 17:00
20 30.04.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Zimbru TR 1-0 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 17:00
Etapa VI
21 06.05.2018 FC Sheriff TR - FC Zimbru TR 2-0 Tiraspol, CS Sheriff 17:00
22 06.05.2018 FC Petrocub-Hîn. TR - FC Dinamo-Auto TR 5-1 Sărata Galbenă, t.natural 17:00
23 06.05.2018 FC Milsami TR - CSF Speranța TR 3-3 Ghidighici 11:00
24 06.05.2018 FC Sfîntul Gheorghe TR - FC Zaria TR 1-1 Suruceni, stad.sătesc 17:00
09.05.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/2
Etapa VII
25 14.05.2018 FC Zaria TR - FC Sheriff TR 1-3 Bălți, stad.orășenesc 17:00
26 14.05.2018 CSF Speranța TR - FC Sfîntul Gheorghe TR 0-5 Cricova, t.s. 17:00
27 14.05.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Milsami TR 2-0 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 17:00
28 14.05.2018 FC Zimbru TR - FC Petrocub-Hîncești TR 0-2 Chişinău, st.Zimbru, t.s 12:00
18.05.2018 etapa pentru finalista Cupei
RETUR
Etapa VIII
29 20.05.2018 FC Petrocub-Hîncești TR - FC Sheriff TR 0-1 Sărata Galbenă, t.natural 18:00
30 19.05.2018 FC Zimbru TR - FC Milsami TR 4-1 Chişinău, st.Zimbru, t.s 18:00
31 21.05.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Sfîntul Gh. TR 1-4 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 18:00
32 21.05.2018 FC Zaria TR - CSF Speranța TR 1-2 Cricova, t.s. 18:00
23.05.2018 Finala Cupei R. Moldova-Orange
Etapa IX
33 25.05.2018 CSF Speranța TR - FC Sheriff TR 1-1 Cricova, t.s. 18:00
34 25.05.2018 FC Zaria TR - FC Dinamo-Auto TR 3-1 Bălți, stad.orășenesc 13:00
35 25.05.2018 FC Sfîntul Gheorghe TR - FC Zimbru TR 2-0 Suruceni, stad.sătesc 12:00
36 25.05.2018 FC Milsami TR - FC Petrocub-Hîncești TR 1-3 Ghidighici 11:00
Etapa X
37 03.06.2018 FC Sheriff TR - FC Milsami TR 3-3 Tiraspol, CS Sheriff 18:30
38 02.06.2018 FC Petrocub-Hîn. TR - FC Sfîntul Gh. TR 0-0 Hîncești, st.orășenesc 19:30
39 03.06.2018 FC Zimbru TR - FC Zaria TR 3-3 Chişinău, st.Zimbru, ter.2 natural 17:00
40 03.06.2018 FC Dinamo-Auto TR- CSF Speranța TR 0-1 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 18:30
09.06.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/16
Etapa XI
41 10.06.2018 FC Zaria TR - FC Petrocub-Hîncești TR 0-3 Bălți, stad.orășenesc 19:00
42 10.06.2018 CSF Speranța TR - FC Zimbru TR 0-2 Chişinău, st.Zimbru, ter.2 natural 10:00
43 11.06.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Sheriff TR 0-10 Tiraspol, CS Sheriff 17:00
44 11.06.2018 FC Sfîntul Gheorghe TR - FC Milsami TR 2-2 Suruceni, stad.sătesc 19:00
Etapa XII
45 17.06.2018 FC Sheriff TR - FC Sfîntul Gheorghe TR 1-3 Tiraspol, CS Sheriff 18:30
46 17.06.2018 FC Milsami TR - FC Zaria TR 1-1 Ghidighici 18:30
47 17.06.2018 FC Petrocub-Hîn.TR - CSF Speranța TR 2-0 Sărata Galbenă, t.natural 18:30
48 17.06.2018 FC Zimbru TR - FC Dinamo-Auto TR 3-0 Chişinău, st.Zimbru, ter.2 natural 11:00
20.06.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/8 tur
Etapa XIII
49 25.06.2018 FC Zimbru TR - FC Sheriff TR   Chişinău, st.Zimbru, ter.2 natural 18:00
50 25.06.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Petrocub-Hîn.TR   Ternovca, st.Dinamo-Auto 18:30
51 25.06.2018 CSF Speranța TR - FC Milsami TR   Nisporeni, t.s. 18:30
52 25.06.2018 FC Zaria TR - FC Sfîntul Gheorghe TR   Bălți, stad.orășenesc 18:30
Etapa XIV
53 02.07.2018 FC Sheriff TR - FC Zaria TR   Tiraspol, CS Sheriff 19:00
54 02.07.2018 FC Sfîntul Gheorghe TR - CSF Speranța TR   Suruceni, stad.sătesc 19:00
55 02.07.2018 FC Milsami TR - FC Dinamo-Auto TR   CSR Orhei 19:00
56 02.07.2018 FC Petrocub-Hîncești TR - FC Zimbru TR   Hîncești, st.orășenesc 19:00
06.07.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/8 retur (pentru echipa participantă în Liga Campionilor)
07.07.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/8 retur
TUR
Etapa XV
57 06.08.2018 FC Petrocub-Hîncești TR - FC Sheriff TR   Hîncești, st.orășenesc 18:00
58 06.08.2018 FC Milsami TR - FC Zimbru TR   CSR Orhei 18:00
59 05.08.2018 FC Sfîntul Gh. TR - FC Dinamo-Auto TR   Suruceni, stad.sătesc 18:00
60 05.08.2018 FC Zaria TR - CSF Speranța TR   Bălți, stad.orășenesc 18:00
Etapa XVI
61 13.08.2018 FC Sheriff TR - CSF Speranța TR   Tiraspol, CS Sheriff 18:00
62 12.08.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Zaria TR   Ternovca, st.Dinamo-Auto 18:00
63 12.08.2018 FC Zimbru TR - FC Sfîntul Gheorghe TR   Chişinău, st.Zimbru 18:00
64 13.08.2018 FC Petrocub-Hîncești TR - FC Milsami TR   Hîncești, st.orășenesc 18:00
Etapa XVII
65 20.08.2018 FC Milsami TR - FC Sheriff TR   CSR Orhei 17:00
66 19.08.2018 FC Sfîntul Gh. TR - FC Petrocub-Hîn. TR   Suruceni, stad.sătesc 17:00
67 19.08.2018 FC Zaria TR - FC Zimbru TR   Bălți, stad.orășenesc 17:00
68 20.08.2018 CSF Speranța TR - FC Dinamo-Auto TR   Nisporeni, t.s. 17:00
Etapa XVIII
69 27.08.2018 FC Sheriff TR - FC Dinamo-Auto TR   Tiraspol, CS Sheriff 17:00
70 26.08.2018 FC Zimbru TR - CSF Speranța TR   Chişinău, st.Zimbru 17:00
71 26.08.2018 FC Petrocub-Hîncești TR - FC Zaria TR   Hîncești, st.orășenesc 17:00
72 27.08.2018 FC Milsami TR - FC Sfîntul Gheorghe TR   CSR Orhei 17:00
Etapa XIX
73 02.09.2018 FC Speranța TR - FC Petrocub-Hîn. TR   Nisporeni, t.s. 17:00
74 02.09.2018 FC Zaria TR - FC Milsami TR   Bălți, stad.orășenesc 17:00
75 02.09.2018 FC Sfîntul Gheorghe TR - FC Sheriff TR   Suruceni, stad.sătesc 17:00
76 02.09.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Zimbru TR   Ternovca, st.Dinamo-Auto 17:00
06.09.2018 Moldova - Belarus U-21
08.09.2018 Luxemburg - Moldova
10.09.2018 Moldova - San Marino U-21
11.09.2018 Moldova - Belarus
Etapa XX
77 17.09.2018 FC Sheriff TR - FC Zimrbu TR   Tiraspol, CS Sheriff 16:00
78 16.09.2018 FC Petrocub-Hîn. TR - FC Dinamo-Auto TR   Hîncești, st.orășenesc 16:00
79 17.09.2018 FC Milsami TR - CSF Speranța TR   CSR Orhei 16:00
80 16.09.2018 FC Sfîntul Gheorghe TR - FC Zaria TR   Suruceni, stad.sătesc 16:00
Etapa XXI
81 23.09.2018 FC Zaria TR - FC Sheriff TR   Bălți, stad.orășenesc 16:00
82 23.09.2018 CSF Speranța TR - FC Sfîntul Gheorghe TR   Nisporeni, t.s. 16:00
83 23.09.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Milsami TR   Ternovca, st.Dinamo-Auto 16:00
84 23.09.2018 FC Zimbru TR - FC Petrocub-Hîncești TR   Chişinău, st.Zimbru 16:00
26.09.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/4 (tur)
RETUR
Etapa XXII
85 01.10.2018 FC Sheriff TR - FC Petrocub-Hîncești TR   Tiraspol, CS Sheriff 16:00
86 01.10.2018 FC Zimbru TR - FC Milsami TR   Chişinău, st.Zimbru 16:00
87 01.10.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Sfîntul Gh. TR   Ternovca, st.Dinamo-Auto 16:00
88 01.10.2018 CSF Speranța TR - FC Zaria TR   Nisporeni, t.s. 16:00
Etapa XXIII
89 07.10.2018 CSF Speranța TR - FC Sheriff TR   Nisporeni, t.s. 15:00
90 07.10.2018 FC Zaria TR - FC Dinamo-Auto TR   Bălți, stad.orășenesc 15:00
91 07.10.2018 FC Sfîntul Gheorghe TR - FC Zimbru TR   Suruceni, stad.sătesc 15:00
92 07.10.2018 FC Milsami TR - FC Petrocub-Hîncești TR   CSR Orhei 15:00
12.10.2018 Moldova - San Marino
15.10.2018 Belarus - Moldova
15.10.2018 Cehia - Moldova U-21
Etapa XXIV
93 22.10.2018 FC Sheriff TR - FC Milsami TR   Tiraspol, CS Sheriff 15:00
94 22.10.2018 FC Petrocub-Hîn. TR - FC Sfîntul Gh. TR   Hîncești, st.orășenesc 15:00
95 21.10.2018 FC Zimbru TR - FC Zaria TR   Chişinău, st.Zimbru 15:00
96 21.10.2018 FC Dinamo-Auto TR- CSF Speranța TR   Ternovca, st.Dinamo-Auto 15:00
Etapa XXV
97 28.10.2018 FC Zaria TR - FC Petrocub-Hîncești TR   Bălți, stad.orășenesc 15:00
98 28.10.2018 CSF Speranța TR - FC Zimbru TR   Nisporeni, t.s. 15:00
99 28.10.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Sheriff TR   Ternovca, st.Dinamo-Auto 15:00
100 28.10.2018 FC Sfîntul Gheorghe TR - FC Milsami TR   Suruceni, stad.sătesc 15:00
31.10.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/4 (retur)
Etapa XXVI
101 05.11.2018 FC Sheriff TR - FC Sfîntul Gheorghe TR   Tiraspol, CS Sheriff 15:00
102 05.11.2018 FC Milsami TR - FC Zaria TR   CSR Orhei 15:00
103 05.11.2018 FC Petrocub-Hîn.TR - CSF Speranța TR   Hîncești, st.orășenesc 15:00
104 05.11.2018 FC Zimbru TR - FC Dinamo-Auto TR   Chişinău, st.Zimbru 15:00
Etapa XXVII
105 11.11.2018 FC Zimbru TR - FC Sheriff TR   Chişinău, st.Zimbru 14:00
106 11.11.2018 FC Dinamo-Auto TR - FC Petrocub-Hîn.TR   Ternovca, st.Dinamo-Auto 14:00
107 11.11.2018 CSF Speranța TR - FC Milsami TR   Nisporeni, t.s. 14:00
108 11.11.2018 FC Zaria TR - FC Sfîntul Gheorghe TR   Bălți, stad.orășenesc 14:00
15.11.2018 San Marino - Moldova
18.11.2018 Moldova - Luxemburg
Etapa XXVIII
109 25.11.2018 FC Sheriff TR - FC Zaria TR   Tiraspol, CS Sheriff 13:00
110 25.11.2018 FC Sfîntul Gh. TR - CSF Speranța TR   Suruceni, stad.sătesc 13:00
111 25.11.2018 FC Milsami TR - FC Dinamo-Auto TR   CSR Orhei 13:00
112 25.11.2018 FC Petrocub-Hîncești TR - FC Zimbru TR   Hîncești, st.orășenesc 13:00
28.11.2018 - 04.12.2018 Meci Suplimentar pentru stabilirea titlului de campion