Clasament
Loc Echipă Meci Victorii Egalități Înfrângeri Golaveraj Puncte
1. Sheriff 11 8 2 1 27-6 26
2. Milsami 11 7 2 2 14-7 23
3. Petrocub-Hînceşti 11 4 3 4 17-17 15
4. Speranța 11 1 8 2 6-9 11
5. Dinamo-Auto 11 2 5 4 10-18 11
6. Sfîntul Gheorghe 11 2 4 5 9-17 10
7. Zimbru 11 1 7 3 12-14 10
8. Zaria 11 1 5 5 8-15 8
PROGRAMUL MECIURILOR
Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 01.04.2018 video FC Sheriff - FC Petrocub-Hîncești 3-0 Tiraspol, CS Sheriff, Manej 15-00
2 01.04.2018 video FC Milsami - FC Zimbru 1-0 Orhei, CSR 15-00
3 01.04.2018 video FC Sfîntul Gheorghe - FC Dinamo-Auto 0-1 Vadul lui Vodă, CPSN t.s. 15-00
4 01.04.2018 video CSF Speranța - FC Zaria 0-0 Nisporeni, t.s. 15-00
Etapa II
5 07.04.2018 video FC Sheriff - CSF Speranța 3-0 Tiraspol, CS Sheriff, Arena Mică 15-00
6 07.04.2018 video FC Dinamo-Auto - FC Zaria 0-0 Ternovca, st.Dinamo-Auto, t.s 16-00
7 07.04.2018 video FC Zimbru - FC Sfîntul Gheorghe 1-1 Chișinău, stad. Zimbru, t.s 15-00
8 07.04.2018 video FC Petrocub-Hîncești - FC Milsami 1-2 Hîncești, stad. orășenesc 16-00
Etapa III
9 14.04.2018 video FC Milsami - FC Sheriff 0-1 Orhei, CSR 16:00
10 14.04.2018 video FC Sfîntul Gheorghe - FC Petrocub-Hîncești 3-6 s. Suruceni, st.sătesc 16:00
11 14.04.2018 video FC Zaria - FC Zimbru 1-1 Bălți, stad.orășenesc 16:00
12 14.04.2018 video CSF Speranța - FC Dinamo-Auto 0-0 Hîncești, stad. orășenesc 16:00
18.04.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/4
Etapa IV
13 22.04.2018 video FC Sheriff - FC Dinamo-Auto 5-2 Tiraspol, CS Sheriff, Arena Mică 18:00
14 22.04.2018 video FC Zimbru - CSF Speranța 1-1 Chișinău, stad.Zimbru 18:00
15 22.04.2018 video FC Petrocub-Hîncești - FC Zaria 3-0 Hîncești, stad. orășenesc 16:00
16 22.04.2018 video FC Milsami - FC Sfîntul Gheorghe 1-0 Orhei, CSR 16:00
Etapa V
17 28.04.2018 video CSF Speranța - FC Petrocub-Hîncești 0-0 Hîncești, stad. orășenesc 17:00
18 28.04.2018 video FC Zaria - FC Milsami 2-2 Bălți, stad.orășenesc 17:00
19 29.04.2018 video FC Sfîntul Gheorghe - FC Sheriff 2-2 s. Suruceni, st.sătesc 17:00
20 29.04.2018 video FC Dinamo-Auto - FC Zimbru 1-3 Ternovca, st.Dinamo-Auto 17:00
Etapa VI
21 05.05.2018 video FC Sheriff - FC Zimbru 3-1 Tiraspol, CS Sheriff, Arena Mică 18:00
22 05.05.2018 video FC Petrocub-Hîncești - FC Dinamo-Auto 0-3 Hîncești, stad. orășenesc 17:00
23 05.05.2018 video FC Milsami - CSF Speranța 0-1 Orhei, CSR 17:00
24 05.05.2018 video FC Sfîntul Gheorghe - FC Zaria 1-0 s. Suruceni, st.sătesc 17:00
09.05.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/2
Etapa VII
25 13.05.2018 video FC Zaria - FC Sheriff 0-1 Bălți, stad.orășenesc 17:00
26 13.05.2018 video CSF Speranța - FC Sfîntul Gheorghe 1-1 Orhei, CSR 17:00
27 13.05.2018 video FC Dinamo-Auto - FC Milsami 0-2 Ternovca, st.Dinamo-Auto 17:00
28 13.05.2018 video FC Zimbru - FC Petrocub-Hîncești 2-2 Chișinău, stad.Zimbru 19:00
18.05.2018 etapa pentru finalista Cupei
RETUR
Etapa VIII
29 19.05.2018 video FC Petrocub-Hîncești - FC Sheriff 1-0 Hîncești, stad. orășenesc 19:30
30 18.05.2018 video FC Zimbru - FC Milsami 0-0 Chișinău, Zimbru, terenul 2 nat. 17:00
31 20.05.2018 video FC Dinamo-Auto - FC Sfîntul Gheorghe 0-0 Ternovca, st.Dinamo-Auto 18:00
32 20.05.2018 video FC Zaria - CSF Speranța 2-1 Bălți, stad.orășenesc 18:00
23.05.2018 Finala Cupei R. Moldova-Orange
Etapa IX
33 27.05.2018 video CSF Speranța - FC Sheriff 0-0 Chișinău, Zimbru, terenul 2 nat. 18:00
34 27.05.2018 video FC Zaria - FC Dinamo-Auto 1-1 Bălți, stad.orășenesc 18:00
35 27.05.2018 video FC Sfîntul Gheorghe - FC Zimbru 1-0 s. Suruceni, st.sătesc 18:00
36 27.05.2018 video FC Milsami - FC Petrocub-Hîncești 2-1 Orhei, CSR 18:00
Etapa X
37 27.06.2018 FC Sheriff - FC Milsami   Tiraspol, CS Sheriff 19:00
38 27.06.2018 FC Petrocub-Hîncești - FC Sfîntul Gheorghe   Hîncești, stad. orășenesc 21:00
39 27.06.2018 FC Zimbru - FC Zaria   Chișinău, stad.Zimbru 19:00
40 27.06.2018 FC Dinamo-Auto - CSF Speranța   Ternovca, st.Dinamo-Auto 18:30
09.06.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/16
Etapa XI
41 09.06.2018 video FC Zaria - FC Petrocub-Hîncești 1-2 Bălți, stad.orășenesc 19:00
42 09.06.2018 video CSF Speranța - FC Zimbru 1-1 Orhei, CSR 19:00
43 10.06.2018 video FC Dinamo-Auto - FC Sheriff 0-5 Ternovca, st.Dinamo-Auto 19:00
44 10.06.2018 video FC Sfîntul Gheorghe - FC Milsami 0-1 s. Suruceni, st.sătesc 19:00
Etapa XII
45 16.06.2018 video FC Sheriff - FC Sfîntul Gheorghe 4-0 Tiraspol, CS Sheriff 19:00
46 16.06.2018 video FC Milsami - FC Zaria 3-1 Orhei, CSR 18:30
47 16.06.2018 vide FC Petrocub-Hîncești - CSF Speranța 1-1 Hîncești, stad. orășenesc 20:00
48 16.06.2018 video FC Zimbru - FC Dinamo-Auto 2-2 Chișinău, stad.Zimbru 19:00
20.06.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/8 tur
Etapa XIII
49 24.06.2018 FC Zimbru - FC Sheriff   Chișinău, stad.Zimbru 19:00
50 24.06.2018 FC Dinamo-Auto - FC Petrocub-Hîncești   Ternovca, st.Dinamo-Auto 18:30
51 24.06.2018 CSF Speranța - FC Milsami   Orhei, CSR 18:30
52 24.06.2018 FC Zaria - FC Sfîntul Gheorghe   Bălți, stad.orășenesc 18:30
Etapa XIV
53 01.07.2018 FC Sheriff - FC Zaria   Tiraspol, CS Sheriff 19:00
54 01.07.2018 FC Sfîntul Gheorghe - CSF Speranța   s. Suruceni, st.sătesc 19:00
55 01.07.2018 FC Milsami - FC Dinamo-Auto   Orhei, CSR 19:00
56 01.07.2018 FC Petrocub-Hîncești - FC Zimbru   Hîncești, stad. orășenesc 19:00
06.07.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/8 retur (pentru echipa participantă în Liga Campionilor)
07.07.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/8 retur
TUR
Etapa XV
57 04.08.2018 FC Sfîntul Gheorghe - FC Dinamo-Auto   s. Suruceni, st.sătesc 18:00
58 04.08.2018 FC Zaria - CSF Speranța   Bălți, stad.orășenesc 18:00
59 05.08.2018 FC Petrocub-Hînccești - FC Sheriff   Hîncești, stad. orășenesc 18:00
60 05.08.2018 FC Milsami - FC Zimbru   Orhei, CSR 18:00
Etapa XVI
61 11.08.2018 FC Zimbru - FC Sfîntul Gheorghe   Chișinău, stad.Zimbru 18:00
62 11.08.2018 FC Dinamo-Auto - FC Zaria   Ternovca, st.Dinamo-Auto 18:00
63 12.08.2018 FC Sheriff - CSF Speranța   Tiraspol, CS Sheriff 18:00
64 12.08.2018 FC Petrocub-Hîncești - FC Milsami   Hîncești, stad. orășenesc 18:00
Etapa XVII
65 18.08.2018 FC Zaria - FC Zimbru   Bălți, stad.orășenesc 17:00
66 18.08.2018 FC Sfîntul Gheorghe - FC Petrocub-Hîncești   s. Suruceni, st.sătesc 17:00
67 19.08.2018 FC Milsami - FC Sheriff   Orhei, CSR 17:00
68 19.08.2018 CSF Speranța - FC Dinamo-Auto   Vadul lui Vodă, CPSM 17:00
Etapa XVIII
69 25.08.2018 FC Petrocub-Hîncești - FC Zaria   Hîncești, stad. orășenesc 17:00
70 25.08.2018 FC Zimbru - CSF Speranța   Chișinău, stad.Zimbru 17:00
71 26.08.2018 FC Sheriff - FC Dinamo-Auto   Tiraspol, CS Sheriff 17:00
72 26.08.2018 FC Milsami - FC Sfîntul Gheorghe   Orhei, CSR 17:00
Etapa XIX
73 01.09.2018 CSF Speranța - FC Petrocub-Hîncești   Orhei, CSR 17:00
74 01.09.2018 FC Zaria - FC Milsami   Bălți, stad.orășenesc 17:00
75 01.09.2018 FC Sfîntul Gheorghe - FC Sheriff   s. Suruceni, st.sătesc 17:00
76 01.09.2018 FC Dinamo-Auto - FC Zimbru   Ternovca, st.Dinamo-Auto 17:00
06.09.2018 Moldova - Belarus U-21
08.09.2018 Luxemburg - Moldova
10.09.2018 Moldova - San Marino U-21
11.09.2018 Moldova - Belarus
Etapa XX
77 15.09.2018 FC Sfîntul Gheorghe - FC Zaria   s. Suruceni, st.sătesc 16:00
78 15.09.2018 FC Petrocub-Hîncești - FC Dinamo-Auto   Hîncești, stad. orășenesc 16:00
79 16.09.2018 FC Milsami - CSF Speranța   Orhei, CSR 16:00
80 16.09.2018 Sheriff - FC Zimbru   Tiraspol, CS Sheriff 16:00
Etapa XXI
81 22.09.2018 FC Zaria - FC Sheriff   Bălți, stad.orășenesc 16:00
82 22.09.2018 CSF Speranța - FC Sfîntul Gheorghe   Orhei, CSR 16:00
83 22.09.2018 FC Dinamo-Auto - FC Milsami   Ternovca, st.Dinamo-Auto 16:00
84 22.09.2018 FC Zimbru - FC Petrocub-Hîncești   Chișinău, stad.Zimbru 16:00
26.09.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/4 (tur)
RETUR
Etapa XXII
85 30.09.2018 FC Sheriff - FC Petrocub-Hîncești   Tiraspol, CS Sheriff 16:00
86 30.09.2018 FC Zimbru - FC Milsami   Chișinău, stad.Zimbru 16:00
87 30.09.2018 FC Dinamo-Auto - FC Sfîntul Gheorghe   Ternovca, st.Dinamo-Auto 16:00
88 30.09.2018 CSF Speranța - FC Zaria   Orhei, CSR 16:00
Etapa XXIII
89 06.10.2018 CSF Speranța - FC Sheriff   Vadul lui Vodă, CPSM 15:00
90 06.10.2018 FC Zaria - FC Dinamo-Auto   Bălți, stad.orășenesc 15:00
91 06.10.2018 FC Sfîntul Gheorghe - FC Zimbru   s. Suruceni, st.sătesc 15:00
92 06.10.2018 FC Milsami - FC Petrocub-Hîncești   Orhei, CSR 15:00
12.10.2018 Moldova - San Marino
15.10.2018 Belarus - Moldova
15.10.2018 Cehia - Moldova U-21
Etapa XXIV
93 20.10.2018 FC Zimbru - FC Zaria   Chișinău, stad.Zimbru 15:00
94 20.10.2018 FC Dinamo-Auto - CSF Speranța   Ternovca, st.Dinamo-Auto 15:00
95 21.10.2018 FC Sheriff - FC Milsami   Tiraspol, CS Sheriff 15:00
96 21.10.2018 FC Petrocub-Hîncești - FC Sfîntul Gheorghe   Hîncești, stad. orășenesc 15:00
Etapa XXV
97 27.10.2018 FC Zaria - FC Petrocub-Hîncești   Bălți, stad.orășenesc 15:00
98 27.10.2018 CSF Speranța - FC Zimbru   Orhei, CSR 15:00
99 27.10.2018 FC Dinamo-Auto - FC Sheriff   Ternovca, st.Dinamo-Auto 15:00
100 27.10.2018 FC Sfîntul Gheorghe - FC Milsami   s. Suruceni, st.sătesc 15:00
31.10.2018 Cupa R. Moldova - Orange 1/4 (retur)
Etapa XXVI
101 04.11.2018 FC Sheriff - FC Sfîntul Gheorghe   Tiraspol, CS Sheriff 15:00
102 04.11.2018 FC Milsami - FC Zaria   Orhei, CSR 15:00
103 04.11.2018 FC Petrocub-Hîncești - CSF Speranța   Hîncești, stad. orășenesc 15:00
104 04.11.2018 FC Zimbru - FC Dinamo-Auto   Chișinău, stad.Zimbru 15:00
Etapa XXVII
105 10.11.2018 FC Zimbru - FC Sheriff   Chișinău, stad.Zimbru 14:00
106 10.11.2018 FC Dinamo-Auto - FC Petrocub-Hîncești   Ternovca, st.Dinamo-Auto 14:00
107 10.11.2018 CSF Speranța - FC Milsami   Orhei, CSR 14:00
108 10.11.2018 FC Zaria - FC Sfîntul Gheorghe   Bălți, stad.orășenesc 14:00
15.11.2018 San Marino - Moldova
18.11.2018 Moldova - Luxemburg
Etapa XXVIII
109 24.11.2018 FC Sheriff - FC Zaria   Tiraspol, CS Sheriff 13:00
110 24.11.2018 FC Sfîntul Gheorghe - CSF Speranța   s. Suruceni, st.sătesc 13:00
111 24.11.2018 FC Milsami - FC Dinamo-Auto   Orhei, CSR 13:00
112 24.11.2018 FC Petrocub-Hîncești - FC Zimbru   Hîncești, stad. orășenesc 13:00
28.11.2018 - 04.12.2018 Meci Suplimentar pentru stabilirea titlului de campion

 

Arhiva Diviziei Naționale
Divizia Naţională. Ediţia 2017 (XXVII)
Loc Echipa M V E Î Golaveraj Puncte
1. Sheriff Tiraspol 18 14 3 1 50-14 45
2. Milsami Orhei 18 13 1 4 26-12 40
3. Petrocub-Hînceşti 18 7 5 6 25-16 26
4. Dacia Chișinău 18 7 5 6 23-26 26
5. Zaria Bălți 18 7 3 8 28-20 24
6. Speranţa Nisporeni 18 5 6 7 18-21 21
7. Sfîntul Gheorghe Suruceni 18 5 5 8 15-27 20
8. Zimbru Chișinău 18 5 4 9 17-21 19
9. Dinamo-Auto Tiraspol 18 4 3 11 17-21 15
10. Spicul Chișcăreni 18 3 5 10 14-35 14

Golgheter: Vitalie Damașcan (Sheriff) – 13 goluri
A retrogradat: Spicul Chișcăreni